Na halových ME v Istanbule sa predstavia Forsterová, Gajanová a Volko

21.02.2023

Na snímke vľavo Ján Volko (Naša atletika Bratislava) a vpravo Stanislav Kovalenko (Ukrajina) v cieli 60 m behu počas 22. ročníka halového atletického mítingu Elán 29. januára 2023 v Bratislave. Foto: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Volko, trojnásobný medailista z halových ME na 60 m, bude štartovať už na svojom piatom kontinentálnom šampionáte pod strechou, Forsterová a Gajanová budú mať na HME premiéru.

Autor TASR21. februára 2023 11:47Bratislava 21. februára (TASR) - Na 37. halových majstrovstvách Európy v atletike v tureckom Istanbule sa 2. – 5. marca predstaví trojica slovenských reprezentantov. Prísny limit na šampionát splnila len Viktória Forsterová na 60 m prekážok. Osemstovkárka Gabriela Gajanová a šprintér na 60 m Ján Volko sa na halové ME kvalifikovali na základe rebríčkového postavenia. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského atletického zväzu.
Nomináciu schválil výkonný výbor SAZ na návrh trénerskej komisie zväzu. Forsterová okrem prekážkovej šesťdesiatky pobeží aj hladkú. Volko, trojnásobný medailista z halových ME na 60 m, bude štartovať už na svojom piatom kontinentálnom šampionáte pod strechou, Forsterová a Gajanová budú mať na HME premiéru. Vedúcou výpravy bude Volkova trénerka Naďa Bendová, v realizačnom tíme figurujú ešte Katarína Adlerová (trénerka Forsterovej) a fyzioterapeutka Veronika Vnenčáková.
Slovenská istanbulská výprava je tretia najmenšia v na halových ME v ére samostatnosti. V roku 1998 vo Valencii neštartoval nik, menej atlétov ako v Istanbule malo Slovensko roku 1996 na šampionáte v Štokholme, kde reprezentovali výškarka Alica Javadová a trojskokanka Galina Čisťjaková.
Výkonný výbor SAZ schválil aj nomináciu na Európsky pohár vo vrhoch, ktorý sa uskutoční týždeň po halových ME 11. a 12. marca v portugalskej Leirii. Lídrom výpravy bude piaty kladivár z OH 2016 v Riu de Janeiro Marcel Lomnický. Štartovať by mali aj oštepár Jakub Kubinec, kladivárka Veronika Kaňuchová a Natália Váleková v súťaži guliarok do 23 rokov.Nominácia SR na halové ME 2023 v Istanbule (2. – 5. 3.):
Muži: Ján Volko (Naša atletika Bratslava, 60 m, piaty štart na HME).
Ženy: Viktória Forsterová (ŠK ŠOG Nitra, 60 m a 60 m prekážok, premiéra na HME) Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin, 800 m, premiéra na HME).
Realizačný tím – vedúca výpravy/trénerka: Naďa Bendová, trénerka: Katarína Adlerová, fyzioterapeutka: Veronika Vnenčáková.

Zdroj: https://www.teraz.sk/najnovsie/na-halovych-me-v-istanbule-sa-predstavi/695969-clanok.html</p>